Jak funguje výroba léků?

Mnoho současných léků se vyrábí jako extrakt z konkrétních bylin. Byl jsem sám překvapen, když jsem se dozvěděl, že farmaceutický průmysl nevyrábí léky taháním pipety po Petriho misce. Nevymýšlí si molekuly a nestaví léky pomocí chemického slučování jednotlivých komponent. Toto byl můj omyl.

Farmacie vyhledává za pomoci velmi drahých a sofistikovaných týmů léčivé byliny po celém světe. Od amazonských pralesů po hloubky oceánů. Týmy po celém světě mluví s domorodci a ptají se jich na jejich tradiční způsoby léčby. Po tom, co je jim doporučena konkrétní bylina či rostlina tyto týmy přírodní produkt sbírají a zkoumají. Po nalezení takzvané účinné látky dochází buď k extrakci nebo k umělému vytváření dané sloučeniny chemicky v laboratořích za účelem co nejvyššího zisku.

Jak funguje výroba léků - CestaBylin

Takto bylo vynalezeno mnoho léků a učiných látek, které dnes kupujeme v lékárnách a běžně užíváme na své potíže. Člověk si takto opět vymyslel, že je chytřejší než příroda. Hlavní problém tohoto chování je právě v extrakci jedné účinné látky z byliny. Nemůžeme si totiž myslet, že jediná látka dokáže ve vysoké koncentraci léčit - takto příroda nefunguje. Byliny v sobě obsahují mnoho dalších látek, které my jako lidé považujeme za neužitečné a do bylinných přípravků se nepřidávají. Dnešní doba chce vše koncentrované, rychlé a co nejvíce efektivní. A tím si škodíme.

Byliny totiž obsahují komplementární látky k účinné látce, která může mít mnohdy sama o sobě nežádoucí účinky. Vezměte si například naprosto jednoduchý zelený čaj. Je v něm obsažen jak kofein, tak látky potlačující nežádoucí účinky kofeinu - úzkost, třes a další. Pokud vyextrahujeme ze zeleného čaje pouze kofein bude pacient trpět. Ale ponecháme-li přírodní čaj tak, jak byl stvořen, dostaneme ideální kombinaci pro očistu těla, zlepšení nálady a mírnou stimulaci lidského organismu. Takto geniálně funguje příroda ve všech svých rozmanitých podobách.

Zamysleli jste se někdy nad tím, že se lze efektivně léčit pomocí čistých bylinných přípravků a tinktur? Dosáhnete stejné nebo vyšší efektivity než u chemicky připravených léků, které zatěžují Váš organismus.

Autor: David Strejc

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení