Zlateň bílá - Chrysanthemi flos 30 g

109 Kč / ks 363 Kč / 100 g
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
23.9.2024
Možnosti doručení

Balení obsahuje 30 g Zlateně bílé, chryzantémy se žlutobílým květem - baijuhua.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domovinou této vytrvalé bylinky dorůstající výšky až 1,5 metru je jihovýchodní Asie, zejména Čína a Japonsko. Vědecký název byliny je Chrysanthemum morifolium. Českých názvů má hned několik: podle barvy - zlateň, podle vědeckého názvu - chryzantéma, nebo dle doby květu - listopadka.

Dávkování: denně 1 – 10 g v odvaru. Obvyklá dávka 5 – 12 květů.

Velmi řídce jsou v literatuře popisovány kontaktní alergické reakce na chryzantému, pokud tedy budete chryzantému užívat poprvé v životě, vyzkoušejte ji nejdříve ve slabší koncentraci

Čaj ze zlateně - chryzantémový čaj

Pět květů vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l). Sníst můžeme i samotné květy. Čaj ze zlateně býval ve starobylé Číně velmi populární jako prostředek pro předcházení zánětlivým onemocněním (např. žaludku, mandlí či pokožky). Obvykle se též popíjí studený za horkého počasí.

Čaj ze zlateně s kustovnicí – chryzantémový čaj s kustovnicí

Tři až pět květů zlateně a cca 10 plodů kustovnice vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l). Opět můžeme sníst jak květy, tak i plody.

Zelený čaj se zlatení – zelený čaj s chryzantémou

Tři kvítky zlateně s lístky zeleného čaje dle chuti vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l).

Medový nápoj se zlatení

50 g sušených květů zlateně vaříme cca 1 minutu mírného varu ve 2 dcl vody, poté necháme cca 30 minut pomalu zchladnout. Přefiltrujeme přes pláténko a přidáme přiměřené množství medu. Pečlivě promícháme a můžeme popíjet.

Chryzantémové víno

Přísady:

Tradiční způsob přípravy včetně kvašení vyžaduje přibližně 1 rok zrání. Naštěstí existují i zkratky…

  • 100 g sušených květů
  • 1 litr rýžového vína (saké, nebo jakékoliv jiné ze zrnin s obsahem alkoholu do 20 30 %)

 

Květy najemno nakrájíme a vložíme do nádoby s vínem. Na temném místě uchováváme zakryté alespoň 2 týdny, každých pár dní však nádobou zatřeseme a několikrát ji obrátíme vzhůru nohama, protože tak se ze zlateně vylouhuje více. Nakonec vše přecedíme, přelijeme do lahve a nadále uchováváme na temném místě. Užívají se 2 - 3 čajové lžičky 2x denně.

Další názvy: Zlateň morušolistá, chrysantema morušolistá, chryzantéma morušolistá, listopadka morušolistá, Chrysanthemi flos

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O nás

Náš život je spojen s tradiční čínskou medicínou (TČM) a jsme tu pro to, abychom vám pomohli propojit ten váš. Dovážíme a prodáváme bylinné doplňky stravy, houbovou výživu a akupunkturní a masážní pomůcky, sortiment doplňujeme tématickými knihami a zdravými a BIO potravinami, pořádáme vzdělávací kurzy.

20 letnepřetržité činnosti

Výhradnídovozce bylinných prostředků Sinecura, Giovanni Maciocia a houbové výživy MRL

Kvalitavlastní mechanismy kontroly kvality

Podporujemevzdělávání terapeutů a veřejnosti, která má o TČM zájem

Respektujemea chráníme bylinnou sílu čínské tradice

Historie

Pod ochranou draka jsme tu pro vás již od roku 2001

Rozvoj čínské medicíny v Česku a na Slovensku započal už pár let před Sametovou revolucí, v obří míře za něj vděčíme MUDr. Ludmile Bendové a její intuici, srdečnosti a lidumilnosti dále podpořených jejím nakažlivým nadšením i neuvěřitelnou vytrvalostí. Po založení 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM začalo být během krátké doby zjevné, že čínskou medicínu nepůjde dělat bez bylin a akupunkturních jehel.

A tak Lída zapojila svého manžela Ing. Romana Bendu.

Ten vše potřebné dovážel nejdříve jako živnostník, který si k ruce vzal už v průběhu 90. let na nejrůznější činnosti tehdejší mládež: Jiřího Bendu a Karla Šimonovského. Roman svoje podnikání v červenci 2001 transformoval do nově vzniklého PRAGONu a před několika lety nakonec i svým mladším kolegům plně přenechal.

Ve skutečnosti tak máme za sebou 30 let kontinuální každodenní činnosti.