Spirulina 100% prášek BIO - 100 g - Salvia Paradise

BIO KVALITA 100% PŘÍRODNÍ
149 Kč / ks 149 Kč / 100 g
Dočasně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
  • Spirulina obsahuje antioxidanty působící proti volným radikálům v těle
  • Podporuje imunitní systém
  • Podporuje normální hladinu cukru v krvi
  • Podporuje kontrolu tělesné hmotnosti a udržuje svalovou hmotu při redukčních dietách

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spirulina 100% prášek BIO - 100 g

Doplněk stravy

Arthrospira platensis

Ačkoliv mě většina z vás považuje za mořskou řasu, jsem ve své pravé podstatě vláknitá sinice a pocházím z tropických jezer Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Znáte mě pod názvem Spirulina a řadím se mezi Zelené potraviny, neboli Green foods, které se taky řadí mezi alkalizační potraviny - snižují kyselost, neboli zvyšují zásaditost. Většina mé produkce v rámci Zelených potravin pak pochází z Japonska.

V dřívějších dobách mě pro mé účinky užívali Aztékové, kteří mě sbírali přímo z jezera Texcoco a konzumovali. Nazývali mě ovšem ne zcela lichotivým jménem, byla jsem pro ně Tecuitlatl, což v překladu znamená "výkaly kamene". V dnešní době jsem se stala i součástí experimentu, kdy mnou chtěli zasytit hladové krky třetí země světa, bohužel zjistili, že jsem z hlediska pěstování dost finančně náročná. 

Jak poznáte kvalitní Spirulinu v BIO kvalitě?

Abyste mě jako Spirulinu mohli užívat v BIO kvalitě, potřebuji velmi hodně světla. Odměním se za to vyšším obsahem chlorofylu, jehož krásnou schopností je přeměňovat sluneční energii na energii chemickou. Obsahuje v sobě také vitamíny a podílí se na tvorbě hemoglobinu. Právě chlorofyl je tou látkou, kvůli které mě hojně využíváte pro své zdraví. Kvalitní BIO Spirulinu poznáte podle tmavě zelené barvy, což zajišťuje již zmíněný chlorofyl.

Jako Spirulina mám díky chlorofylu pozitivní účinky pro vaše tělo a zdraví. Působím v těle jako antioxidant, což jsou látky důležité k neutralizaci volných radikálů v těle. Pomáhají snižovat jejich počet a zároveň působí jako prevence proti jejich vzniku.

Spirulina posiluje imunitní systém a podporuje redukci hmotnosti

Spirulinu také užíváte pro posílení imunity, což je další efekt působení antioxidantů. Pomáhám rovněž navozovat správnou chuť k jídlu, a tak se hodím pro kontrolu tělesné hmotnosti, můžete mě zařadit i do svých redukčních diet. Mám pozitivní vliv i na svalovou hmotu při hubnutí, kterou chráním a vy ji tak neztrácíte.

Nejen v České republice přibývá lidí s potížemi s cukrovkou, neboli diabetem. Pamatujte si, že pro její předcházení a i nastolení správné hladiny cukru v krvi se též Spirulina hodí. Kromě toho pomáhám dodávat potřebnou vitalitu do vašeho těla. Tělo ze mě získává také vitamín B2 (riboflavin), vitamín B6, dále minerály sodík, železo, jód a vlákninu.

Jaké jsou účinky Spiruliny v kostce?

 
Tabulka nutričních hodnot:

Nutriční hodnoty ve 100 g/V DDD** (3 lžičky = cca 12 g)

Energetická hodnota: 1 463 kJ/350 kcal - 176 kJ/42 kcal

Bílkoviny: 60 g/  7,2 g

Sacharidy: 15 g / 1,8 g - z toho cukr 0,7 g / 0,08 g

Tuky: 8,2 g / 0,98 g - z toho nasycené mastné kyseliny 1,1 g / 0,13 g

Vláknina: 7 g / 0,84 g

Sodík: 70 mg / 8,4 mg

Jód: 1 800 µg / 216 µg (144 %)*

Železo: 82,7 mg / 9,92 mg (70,89 %)*

Riboflavin (Vitamin B2): 6,9 mg / 0,83 mg (59,14 %)*

Vitamin B6: 18,4 mg / 2,2 mg (157,71 %)*

* % RHP – Referenční hodnota příjmu
**DDD – Doporučená denní dávka

 

Proč fandíme Salvia Paradise?

Salvia Paradise je českou rodinnou firmou. Jak sami říkají, všechny suroviny jim prochází jejich vlastníma rukama a tak mají celý výrobní systém maximálně pod svým palcem. Kontrola kvality je důležitá, zvláště když pak za ni zodpovídáte. Jsme tak rádi, že tohle Salvia Paradise dělá. Spoustu výrobků vyrábí v BIO kvalitě. Bylinky pak nedodává v papírových sáčcích, jako to dělají jiní výrobci, ale jsou vždy vzduchotěsně uzavřené. Získala si nás také svou unikátní technologií, veganskými kapslemi a skleněnými nádobky. Vyšší cena za jejich produkty je tak naprosto oprávněná.

Kontakt na výrobce: Salvia Paradise, s.r.o., IČ: 29143144, DIČ: CZ29143144, adresa - Kvaň 159, 26762 Komárov

Doporučené dávkování: Jednu čajovou lžičku spiruliny rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 3× denně po dobu 3 týdnů.

Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Skladujte v temnu a suchu.

TIP na přípravu: Požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2× více vody, nežli je obsah prášku, a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně rozředíme tekutinou. Tímto způsobem nevznikají hrudky.

Složení: 100% Spirulina (Arthrospira platensis) BIO

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu

 

BIO produkty jsou kontrolovány organizací ABCERT - CZ-BIO-002.

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
Minerály: Jód, Sodík, Vláknina, Železo
Vitamíny: B2, B6
? Struktura: Prášek
? Problematika: Energie a vitalita, Normální hladina cukru, Posílení imunity, Redukce hmotnosti
Velikost balení: 100 g
Složení: 100% Spirulina (Arthrospira platensis) BIO
Doporučené dávkování: Jednu čajovou lžičku spiruliny rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 3× denně po dobu 3 týdnů.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Salvia Paradise je ryze českou rodinnou firmou, která si zakládá na pečlivosti a kvalitě. Všechny byliny, které od pěstitelů a přímých dovozců nakupuje, procházejí celým výrobním systémem. Ve výsledku to znamená, že každá bylinka projde jejich zlatými ručičkami a mají tak perfektní kontrolu nad její kvalitou. V dnešní době tohle není vůbec samozřejmé a prospívá to celkové kvalitě jejich výrobků. Tohle je známka pro nás, že k výrobě přistupují skutečně zodpovědně. 

Právě kvalita je hlavním měřítkem pro celou firmu. Chtějí dodávat skutečně kvalitní výrobky, což my sami můžeme potvrdit - kvalita je viditelná na obalech, na surovinách i na účincích. Proto Salvii Paradise tak moc fandíme.

#ShowMore#

Byliny a čaje pak Salvia Paradise dodává v praktických vzduchotěsných sáčcích, čímž se zlepšuje i kvalitu z hlediska distribuce a skladování. Určitě znáte jiné výrobce, kteří mají pouze běžné pytlíkové sáčky, kde se může stát, že bylinky nebudou v dostatečné kvalitě, protože čelí určitým hrozbám, jako je třeba vlhkost vzduchu.

Velmi si také ceníme, že Salvia Paradise myslí na vegetariány a vegany. Proto jsou bylinky v kapslích vyráběny pouze z rostlinné hmoty. Navíc si u ni můžete zakoupit spoustu produktů v BIO kvalitě. Další výhodou jsou obaly, bylinné kapsle obdržíte v krásných skleněných nádobkách, tinktury pak s praktickým kapátkem (které můžete prakticky využít k něčemu jinému, jakmile tinkturu spotřebujete). 

Salvia Paradise se také pyšní unikátním výrobní technologií, kdy vyrábí bezalkoholové tinktury, neboli bezalkolové extrakty z bylin. V tinktuře tak není žádná přídatná látka v podobě alkoholu, barviv či sladidel. Tím se zaručuje maximum účinné látky a zachování vůně a chutě bylinky v tinktuře. Velmi oblíbenými produkty tak jsou Dračí krev, Lichořeřišnice větší, Kozlík lékařský a Ostropestřec mariánský

Při našem výběru dodavatelů produktů se zaměřujeme na kvalitu a ekologickou stopu a ty jsou u Salvia Paradise doslova prvotřídní. Všechny zmíněné benefity (veganské kapsle, sklo, praktické kapátko, BIO kvalita, unikátní technologie) jsou pro nás důležitým měřítkem při výběru. A Salvie Paradise se tak stává naším nejlepším výrobcem tinktur, kapslí a dalších produktů, které na e-shopu nabízíme. 

Kromě bylinných tinktur a bylinných kapslí nabízíme od výrobce také sypané byliny a Zelené potraviny. Naši nabídku pak postupně rozšiřujeme. :)