Vilcacora - Uňa de gato kapsle 60 ks - Salvia Paradise

Kód: 3692
Akce Novinka VHODNÉ PRO VEGANY
259 Kč –8 %
Vilcacora Uňa de gato kapsle 60 ks Salvia Paradise
259 Kč –8 % 239 Kč / ks 3,98 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
17.10.2019
  • Podporuje imunitní systém
  • Pomáhá udržovat normální stav kloubů
  • Vhodná pro energii a vitalitu
  • Kapsle jsou rostlinného původu a vhodné tak i pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vilcacora - Uňa de gato kapsle 60 ks

Vilcacora neboli latinsky Uncaria tomentosa je známá spíše španělským názvem Uňa de gato. Možná ji ale znáte pod názvem Kočičí dráp. Označuje se za královnu mezi peruánskými bylinami a patří k hlavním složek při fyzioterapeutických kúr. 

Odkud Vilcacora pochází?

vilcacora pochází z peruánských And, kde dorůstá až délky 30 metrů. Je popínavou rostlinou označovanou také za liánu a své zralosti dosahuje přibližně ve 20 letech. Právě pak se využívá ve fyzioterapeutické praxi. Známá je již přes 2 000 let, ale do našeho západního světa se proslavila až v roce 1972 a to díky příběhu uzdraveného plantážníka Dona Luise. 

Příběh o nově získané síle

Největší peruánský kmen Asháninka vypráví o nalezení Vilcacory legendární příběh. Podle něj objevil Vilcacoru jejich lovec, který se vydal do pralesa zajistit potravu pro svou rodinu. Neměl ovšem štěstí. Po dlouhou dobu se snažil něco ulovit, ale stále neměl s čím za svou rodinou přijít. Docházely mu síly a na samotné hranici vyčerpání se potácel po pralese. V dané chvíli zahlédl pumu, jak svými drápy rozřezává liánu, a poté pije mízu, která z ní vytéká. O malou chvíli později již viděl pumu, jak energicky ulovila srnce. 

Lovec z kmene Asháninka se tak rozhodl pumu následovat. Stejně jako ona se napil mízy a po krátké chvíli usnul. Když se vzbudil, byl plný energie a zdatnosti, díky čemuž hned ulovil velkého pásovce a mohl se vrátit s úlovkem za svou rodinou. Asháninkové věří, že Vilcacoru jim ukázal sám bůh a to pomocí pumy. Proto začali pumu uctívat a již ji dále neloví.

Vilcacora neboli kočičí dráp

Vilcacora má na svých liánách zahnuté trny, které mnohým připomínají kočičí drápy. Odtud pramení její název, který se přikládá i dané legendě. Účinné látky Vilcacory se získávají pouze ze dvou rostlin z rodu Uncaria. Jsou jimi Uncaria guinansis a Uncaria tomenthosa. Právě druhá zmíněná má účinnější látky a pro svůj větší rozsah je tedy preferovaná.

Jak Vilcacoru užívat a jaké má účinky? 

Vilcacora má pozitivní vliv na náš imunitní systém a proces fagocytózy (pohlcení a zničení cizorodého materiálu, např. bakterie či vlastních poškozených a odumřelých buněk). Tím je imunitní systém posilněn ve své funkci obrany rozšiřování nežádoucích látek v těle člověka. Díky imunostimulačním vlastnostem se Vilcacora nedoporučuje užívat po transplantaci orgánu či graviditě. Vilcacora napomáhá udržovat normální stav kloubů a to především u starších lidí nebo u lidí, kteří své klouby přetěžují. Užívejte 1 tobolku Vilcacory 3×denně a to 20 minut před jídlem.

Upozornění: Vilcacora není vhodná pro malé děti, těhotné a kojící ženy. Není ani náhradou pestré stravy. Není vhodná pro lidi po transplantaci orgánů. Nepřekračujte doporučené dávkování. 

Složení: 100% Uncaria tomenthosa, 320 mg/tobolka, obal kapsle HPMC (hypromelosa). Kapsle jsou rostlinného původu a jsou tak vhodné i pro vegetariány či vegany.

Doporučené dávkování: Užíváme 1 tobolku 3× denně, 20 min. před jídlem.

Původ: Peru

_____

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Doplňkové parametry

Kategorie: Peruánské byliny
? Problematika: Kosti a klouby, Posílení imunity
Složení: 100% Uncaria tomenthosa, 320 mg/tobolka, obal kapsle HPMC (hypromelosa). Kapsle jsou rostlinného původu a jsou tak vhodné i pro vegetariány či vegany.
Doporučené dávkování: Užíváme 1 tobolku 3× denně, 20 min. před jídlem.
(P)Herbář: /herbar/vilcacora-una-de-gato/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.